„Skupinka vesele popíjela v předzahrádce bufetu, ačkoli byl volný pohyb osob zakázán usnesením vlády. Přestupku se tak nedopustili jenom hosté, ale také provozovatel občerstvení,“ informovala v úterý blanenská policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Hasiči obcházeli seniory. Rozdávali informační letáky a roušky.
Máte vše? zajímali se hasiči o patnáct set důchodců. Rozdali roušky od skautek

Provozovat podle ní alkoholické nápoje podával výdejním okénkem. „Avšak drinky naléval do skleněných nádob, které nebyly určené k odnosu sebou. Hosté tak konzumovali alkohol v prostoru venkovního posezení v předzahrádce provozovny,“ upozornila mluvčí.

Za dalším případ vyrazili její kolegové z Boskovic následující den odpoledne. „Osmatřicetiletý muž se vydal bez ochranné roušky přes ústa do obchodu pro láhev destilátu. Prodavač jej napomenul a upozornil také na ceduli u vchodu do prodejny, která zakazuje vstup bez ochranné ústenky. To se však pobudovi nelíbilo a začal prodejci vulgárně nadávat a vyhrožovat,“ sdělila Koryťáková s tím, že vše zklidnila až přivolaná policejní hlídka.

Profesionální flétnistka Hana Budišová Colombo žije už přes dvacet let v Itálii. Nedaleko Bergama v Lombardii, která patří k nejvíce zasaženým oblastem epidemií koronaviru v Evropě. Denně tam umírají stovky lidí. Hudebnice tuto tragédii, stejně jako tamní
Flétnistka z koronavirem postižené Itálie: Jedna generace odchází ze dne na den

Zároveň připomněla, že zákaz volného pohybu a povinnost nošení ochranných pomůcek přes ústa vyhlášené vládou nerespektovala ani pětičlenná skupina mládých z Boskovicka. „Zdržovali se v podvečerních hodinách v parku a navíc bez ochranných roušek. Ve všech případech policisté osoby zkontrolovali a přestupky předali k dalšímu projednání příslušnému správnímu orgánu, kde jim v krajním případě hrozí citelné pokuty,“ dodala policejní mluvčí.