„Žena z Blanenska se loni na podzim dostala do finanční tísně a chtěla si někde půjčit peníze. „Místo do banky však zamířila na internet a zadala si inzerát, že potřebuje půjčit pět tisíc korun. Brzy dostala několik nabídek, z nichž si jednu vybrala," uvedla k případu policejní mluvčí Iva Šebková.

Po emailu pak žena komunikovala s neznámým člověkem, který jí nabídl patnáct až dvacet tisíc korun za to, že mu pronajme její bankovní účet. „Tvrdil, že je v zahraničí a nedostane se na svoje konto. Žena nabídce neodolala a neznámému poskytla veškeré údaje včetně internetových přístupů k jejímu bankovnímu účtu," dodala Šebková.

Podle ní však žena záhy zjistila, že naletěla podvodníkovi. „Začali ji totiž postupně kontaktovat lidé, kteří se ptali na objednané zboží, které údajně na její účet zaplatili," poznamenala Šebková s tím, že poté žena vše oznámila na policii.

Policejní mluvčí zároveň uvedla, že podobných případů podvodů v současnosti přibývá. „Lidé by si měli svoje osobní data a údaje týkající se jejich účtů a přístupů k nim chránit. Pokud je někomu poskytnou, musí počítat s tím, že se mohou dostat do problémů," uzavřela Šebková.