„Počet trestných činů je přibližně stejný jako v roce 2013. Nejvíce nás zatěžuje majetková kriminalita a trestné činy v dopravě," uvedl šéf boskovického oddělení Martin Doskočil.

Podle něj se však výrazně rozrůstá kriminalita na internetu. „Jsou to podvody na aukčních serverech a prostřednictvím facebooku," upřesnil. Boskovičtí policisté loni na území města zadrželi i osm celostátně hledaných lidí.

To městští strážníci loni v Boskovicích řešili přes dva tisíce přestupků a tři desítky trestných činů. A rozdali pokuty za téměř šest set padesát tisíc korun. Na špici statistik byly dopravní přestupky. „Na místě lidé zaplatili na pokutách celkem asi čtyři sta šedesát tisíc. Jenom za dopravní přestupky jsme udělili pokuty za tři sta tisíc korun," řekl šéf boskovických strážníků David Krátký.

Strážníci se ve městě zaměřili na kontroly pití alkoholu u mladistvých. Celkem odhalili devět případů, které řešili s rodiči a sociálním kurátorem. V doprovodu policistů skončilo šestnáct lidí na záchytce. „Jednalo se o případy, kdy se o opilé lidi nedalo postarat tak, aby nedošlo k ohrožení jejich života," dodal Krátký.

Strážníky kromě opilců a neukázněných řidičů zaměstnávala také volně pobíhající zvířata. Těch policisté odchytili pětašedesát. Z nich bezmála padesát psů a čtrnáct koček.