Do domku se dosud neznámý pachatel dostal v době od čtvrt na devět do půl jedenácté dopoledne ve čtvrtek jedenáctého dubna. „Nejprve prostříhal oplocení. Přes zahradu se pak dostal do zadní části domku, kde vypáčil okno do koupelny," popsala Šebková.

Z domku si ale pachatel nic neodnesl. „Prohledal dům, ale zřejmě nenašel nic, co by se mu hodilo," uvedla policejní mluvčí s tím, že poškozením okna a plotu vznikla majiteli nemovitosti škoda za téměř pět tisíc korun.Muž, se kterým potřebují kriminalisté mluvit, byl v době vloupání v blízkosti místa činu. „Může tak pomoci s objasněním případu," upozornila Šebková.

Muž je vysoký 185–190 centimetrů, je mu 35 až 40 let. Má 1–2 milimetry krátké světlé nebo šedivé vlasy. Je sportovně velmi zdatný. Na sobě měl oblečenou jasně modrou bundu, černé sportovní kalhoty, světlé sportovní boty a na hlavě barevnou, černo-zeleno-šedou zimní čepici. „Prosíme ty, kteří muže poznají, aby se nám ozvali buď na telefon 974 631 328, na mobil 607 706 676 nebo také na bezplatnou tísňovou linku policie 158," dodala Šebková.