Podle tvrzení jeho sestry si zranění ve zkratu způsobil sám. „S přítelkyní dlužili na nájmu a vyhodili je z bytu. U nás doma se začali hádat a pošťuchovat. Šla jsem ven. Když jsem přišla, tak byl bratr od krve. Prý vzal nůž a sám se bodl. Volaly jsme hned záchranku. Přítelkyně se psychicky zhroutila. Snad budou oba v pořádku,“ řekla dívka, která si přála zůstat v anonymitě.

Mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková uvedla, že muž měl středně těžká poranění v oblasti břicha. „Záchranáři ho převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice u svaté Anny,“ řekla Kropáčková.

Britská BBC natáčela v Boskovicích. Filmaři tam pátrali po předcích známé herečky a spisovatelky.
Štáb britské BBC hledal v Boskovicích předky herečky

Co se přesně v bytě seběhlo, nyní vyšetřuje policie. Podle zjištění Deníku Rovnost byl devětadvacetiletý muž i jeho starší partnerka silně opilí. „Vyšetřujeme případ bodného poranění devětadvacetiletého muže. Podle prvotních výpovědí se měl do břicha bodnout po hádce s přítelkyní. Ale jestli tomu tak skutečně bylo, ukáže až vyšetřování,“ řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zásah záchranářů, policie a hasičů vylákal do okolních ulic desítky lidí. „Zaregistroval jsem až přílet vrtulníku. Tak jsem se šel podívat ven, co se děje. Tam jsem se dozvěděl, že v sousedství je někdo pobodaný. Žádný křik nebo hluk jsem neslyšel. Pak jsem se dozvěděl, že se jednalo o mého spolužáka,“ řekl jeden ze sousedů Lukáš Malý.

Podle další ženy ze sousedství byl v bytě, kde se incident odehrál, hluk. „Jakoby tam někdo stěhoval nábytek. Žádný křik jsem ale neslyšela,“ uvedla žena, která si přála zůstat v anonymitě.

Mezi Jedovnicemi a Lažánkami se srazila dvě auta.
Mezi Jedovnicemi a Lažánkami se srazilo osobní auto s nákladním

Případ s bodným poraněním vyšetřovali policisté na Blanensku před třemi lety také v Lipůvce. Po hádce tam bodla nožem opilá devětadvacetiletá žena do ramene svého přítele. Ten na místě vykrvácel.

Žena tvrdila, že přítele zabít nechtěla. „Kdybych to chtěla udělat, bodla bych ho do srdce nebo do krku,“ hájila se. Nakonec dostala za těžké ublížení na zdraví s následkem smrti osm a půl roku vězení s ostrahou.

U soudu uvedla, že ji partner dlouhodobě fyzicky i psychicky týral. Měl na ni vytáhnout nůž a také ji topit ve vaně.

Vítr na Blanensku v pátek porážel stromy. Nešla elektřina a auta stála. Na snímku hasiči odstraňují padlé kmeny u Křtěnova.
Zákaz vstupu do lesů. Odklízení následků vichřice může trvat i celý měsíc

Deset a půl roku. Takový trest si ve vězení od loňského podzimu odpykává sedmadvacetiletý muž ze Svitávky. Loni v dubnu napadl matku po slovní rozepři loveckým nožem. Způsobil jí třináct bodných a řezných ran, nůž zasáhl také krk, plíce a břicho. Žena na místě zemřela, příči nou smrti bylo vykrvácení.

Obžalovaný ihned po incidentu přivolal záchrannou službu. Svého činu u soudu litoval. „Je mi to líto, ale už se to stalo a nemůžu to změnit,“ řekl.