Jako scéna vystřižená z béčkového akčního filmu – osamělý muž s pistolí jde po silnici a míří s ní na kolem jedoucí auta. Poklidné sobotní odpoledne se tak pro řadu řidičů na Blanensku změnilo v drama. Nikdo totiž do poslední chvíle netušil, že pistole je jen plastová hračka.

Sedmatřicetiletý muž, který celou situaci způsobil, dal o sobě poprvé vědět v sobotu před druhou hodinou odpoledne. V té době bylo na policii oznámeno řidičem, který jel kolem, že u havarovaného vozidla poblíž obce Sloup stojí muž s pistolí a míří na sebe a na ostatní auta. Na místo ihned vyjeli policisté z blanenského dopravního i obvodního oddělení. Avšak nabourané auto už našli opuštěné. Dotyčný se místo setrvání na místě a čekání na pomoc totiž rozhodl situaci řešit po svém.

„Muž z místa nehody po chvíli odešel a ohrožoval namířenou zbraní ostatní kolemjedoucí řidiče,“ řekla tisková mluvčí blanenských policistů Iva Šebková.
Policisté proto raději silnici do Ostrova u Macochy, po které se majitel havarovaného vozu s pistolí vydal, uzavřeli. Dopravu tak muži zákona přibližně hodinu odkláněli na objížďku.

„Muže krátce před třetí hodinou odpoledne dopadla policejní hlídka v Ostrově u Macochy před tamní hospodou. Jeden z místních ještě před příjezdem policie poznal, že pistole je jen hračka a muži ji raději zabavil,“ uvedla Šebková.

Měl popito, tak udělal hloupost

Policisté při dopadení zjistili, že muž byl silně podnapilý. „Měl v krvi více více jak dvě a půl promile alkoholu. Tím, že bránil provozu a obtěžoval ostatní obyvatele, se dopustil přestupku veřejného pohoršení,“ dodala Šebková.

Zda–li bude muž stíhán i pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, není zatím jisté. „Muž, který je majitelem havarovaného vozu, tvrdil, že vůz neřídil. Proto věc šetříme s podezřením na neznámého pachatele. Pokud mu prokážeme pravý opak, zahájíme trestní řízení,“ dodala Šebková. škoda na havarovaném autě je tři tisíce korun.

Zkušenost s opilým výtržníkem má i Kristýna Jančíková z Ostrova u Macochy. Bydlí s rodiči v domě, kam se muž dobýval těsně před tím, než byl policií dopaden. „Bouchal nám na vchodové dveře. Znám ho od vidění, i když není z místních. Je to kluk v pohodě. O tom, že kvůli němu musela být odkloněna doprava, jsem se dozvěděla až potom, co ho chytli. Podle mě se akorát opil, tak udělal hloupost, nic víc,“ řekla Jančíková.

Silniční objížďka překvapila i Tomáše Strnada z Kuřimi. „Byl jsem se podívat ve sloupských jeskyních a chtěl jsem to vzít ještě na Macochu. O tom, že to objíždíme kvůli opilci, co máchá v ruce s maketou pistole, jsem se dozvěděl až potom z rádia. Pobavilo mě to,“ uvedl Strnad.