Žena vinu nepopírá, ale tvrdí, že přítele zabít nechtěla. „Kdybych to chtěla udělat, bodla bych ho do srdce nebo do krku," hájila se Kulíšková. Podle ní si v osudný den dala dvě piva. Přítel se domů vrátil kolem půl sedmé večer. „V počítači jsem našla jeho vzkazy jiným holkám, že je miluje. Pohádali jsme se, on mě popadl a hodil na postel. Měla jsem strach, že v napadení bude pokračovat, tak jsem vzala nůž a bodla ho do ramena. Poté jsem odešla do kuchyně a třískla dveřmi, které se nárazem vysklily," řekla obžalovaná.

Martina Kulíšková stanula před Krajským soudem v Brně.Marný boj o život

Do pěti minut prý za ní přišel muž s prosbou, ať zavolá záchranku. „Před příjezdem sanitky si ještě balil cigaretu," vypověděla Kulíšková. Podle rady operátorky žena poskytla příteli první pomoc a snažila se zastavit krvácení.

Když lékaři přijeli, před domem je čekala obžalovaná a zavedla je na dvorek, kde ležel její přítel. „Pacient byl stále při vědomí. Přes hodinu jsme bojovali o jeho život, ale nakonec jsme museli konstatovat smrt," popsala průběh zasahující lékařka. Podle ní jí obžalovaná tvrdila, že si muž poranění způsobil sám o střepy ze dveří. Soudní znalec však tvrdí, že podle pitvy šlo o bodnořezné poranění. „Hloubka rány byla téměř osm centimetrů," uvedl znalec.

Obhájce Jan Paroulek se u soudu snažil dokázat, že Kulíšková muže nechtěla zabít. „Bodla ho do pravého ramene a srdce se nachází na druhé straně, nešlo o úmysl ho zabít," hájil ženu obhájce.

Martina Kulíšková stanula před Krajským soudem v Brně.Podle obžalované nebylo soužití s přítelem nikdy lehké. „Žili jsme spolu čtyři roky a za tu dobu mě fyzicky i psychicky napadal. Vytáhl na mě nůž, dokonce mě i topil ve vaně. Nepracoval, všechno jsem musela platit já. Domácnost i jídlo," uvedla Kulíšková.

U soudu vypovídal také svědek, který s nimi v domě bydlel poslední čtyři měsíce. Známý u nich žil, proto, že jim opravoval dům, a aby nemusel dojíždět. „Často se hádali, mohl za to alkohol, který pila obžalovaná. Každý druhý den byla opilá a vyvolávala hádky. I do práce chodila v podnapilém stavu," popsal svědek.

Když se vrátil před devátou hodinou večer do domu, viděl sanitku i krev v místnostech a na dvoře. „Obžalovaná mi řekla, že přítel prošel skrz skleněnou výplň dveří," řekl svědek. Podle něho se zemřelý chystal odstěhovat do konce roku. „Kulíšková ho párkrát vyhodila z domu, ale po několika hodinách mu pokaždé volala, ať se vrátí zpátky, že to tak nemyslela," řekl svědek.

Pochvala z práce

Martina Kulíšková stanula před Krajským soudem v Brně.Soudkyně Jaroslava Bartošová předvolala k soudu také spolupracovnici obžalované. „Kulíšková občas přišla do práce se zraněním na krku a na rukou. Když jsem se jí ptala, co se jí stalo, řekla mi, že spadla z kola," uvedla svědkyně.

Vypověděla také, že přítel Kulíškovou čekal po každé výplatě a šel s ní až k bankomatu. „Stále jí volal a kontroloval, jestli je v práci. Měla strach jezdit domů. Když přítele viděla, tak se roztřásla," dodala žena. Svědkyně rovněž řekla, že za šest let, co u nich Kulíšková pracuje, nikdy nepřišla do práce opilá. „Každý chválil její pracovitost. Brala služby o víkendu i přesčas, aby měli doma víc peněz," uvedla spolupracovnice.

Poškození, většinou z rodinného kruhu zavražděného, požadují po Kulíškové náhradu škody přes milion korun. Soudkyně Bartošová projednávání případu odročila na začátek prosince.

LENKA GRABCOVÁ