Kontroly zasáhly mimo jiné i širší centrum Brna. „Byly to provozovny typu baru, které ve svých prostorech umožnily bez platného povolení hraní hazardních her. V prvním případě se jednalo o bar pouze na oko, poněvadž zde provozovatelé neprodávali žádné nápoje ani pochutiny, ale vnitřní prostory byly zaplněny pouze herními automaty,“ informovala v pátek o sobotním zásahu mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková.

Celníci na jihu Moravy od začátku roku odhalili šest nelegálních heren. Foto: celníci
VIDEO: Celníci v Brně rozbili čtyři nelegální herny. Viníkům hrozí vysoké pokuty

Ve druhém brněnském podniku je sice legální uzavírat sázky a tipy na různá sportovní utkání, ale ve skrytém prostoru v rozporu se zákonem také provozoval hazardní hry. „Na obou místech celníci zadrželi po sedmi herních zařízeních, klíče a čipy k nim a navíc necelých devětadvacet tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Popsala také úterní kontrolu další nelegální herny na Blanensku. I tentokrát to byl lidem běžně dostupný bar. „Uvnitř v odděleném prostoru byla dvě technická herní zařízení k jejichž provozu nebylo vydáno řádné povolení. Celníci je proto zadrželi, včetně klíčů k nim a hotovosti třináct set korun,“ shrnula Temňáková.

Pokuty za šest a půl milionu korun a téměř sto dvacet zabavených herních automatů. Taková je letošní bilance kontrol jihomoravských celníků.
VIDEO: Celníci zabavili na jihu Moravy téměř 120 automatů, některé šly do šrotu

Od začátku roku celníci v celém Jihomoravském kraji udělali devatenáct kontrol, z toho čtyři byly zaměřeny na legální provozovatele hazardních her a patnáct na ty nelegální. V hernách zadrželi celkem pětašedesát technických herních zařízení a 136 tisíc korun.