Napadená předstírala, že je mrtvá. To jí podle policistů pravděpodobně zachránilo život. „Agresorka po útoku prohledala byt a ukradla hotovost ve výši sedmapadesáti tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Peníze žena použila k úhradě dluhu u exekutora. „Chytili jsme ji několik hodin po činu. Peníze jsme exekutorovi vzali,“ sdělil Šváb.

Napadená žena skončila v péči záchranářů. „S mnohačetnými poraněními vážného charakteru jsme ji převezli na urgentní příjem do nemocnice v Bohunicích,“ sdělila mluvčí krajských záchranářů Michaela Bothová.

Ilustrační foto
Začíná chřipková epidemie, míní hygienici. Kvůli nákaze už v kraji zemřel člověk

Brněnský psycholog Jiří Brančík upozornil, že dluh je stresová situace, která se vytváří dlouhodobě a umocňuje ji spousta faktorů. „Postupně se zvyšuje tlak, který lidé pociťují, což ovlivňuje jejich jednání. Někteří se sníženou schopností seberegulace tyto silné emoce obrací vůči okolí,“ zmínil.

Z pokusu o vraždu obvinili policisté letos také jednadvacetiletého muže, který v lednu ve Znojmě bodl taxikáře. Za útok hrozí mladíkovi až osmnáct let vězení.

Loni kriminalisté vyšetřovali jednadvacet případů vraždy včetně pokusů.