Přijali oznámení od dvaapadesátiletého muže, který jim sdělil, že nejspíš naletěl podvodníkovi. Ten na jednom z internetových prodejních portálů nabízel stavební stroj, konkrétně se jednalo o bagr. „Poškozený a prodávající si smluvili prodej, který mimo jiné obsahoval také převod peněz ze strany poškozeného na uvedený zahraniční účet prodávajícího.  Dle domluvy muž následně převedl ze svého účtu téměř osmaosmdesát tisíc korun.  Prodávající však vyžadoval další částku, a to téměř čtyřiadvacet tisíc korun za proclení zboží. Na to již podvedený  nepřistoupil, načež druhá strana přestala reagovat a stala se nekontaktní,“ popsala případ blanenská policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Kupující z Blanenska tak dosud nemá doma ani bagr, ani peníze.

Slavná plátna Muchovy Slovanské epopeje jsou naistalována v zrekonstruované galerii na zámku v Moravském Krumlově.
Slovanskou epopej uvidí návštěvníci v Moravském Krumlově poprvé ve středu

Další podobné případy přitom blanenští policisté řešili před nedávnem. „Téměř totožným způsobem přišel sedmadvacetiletý muž z Blanenska o částku převyšující čtvrt milionu korun. Také on objednal a zaplatil na zahraniční účet smluvenou částku za bagr, kterého se ale nedočkal,“ připodobnila Koryťáková.

Druhý případ se zase týkal motocyklu, po kterém zatoužil pětačtyřicetiletý kupující. „I jeho důvěřivost stála nemalé peníze, částka převyšovala sto třicet tisíc korun,“ vyčíslila mluvčí.

Opakovaně pak apelovala na obyvatele, aby byli v případě nákupu přes internet obezřetní a zvážili, komu své peníze za zboží předem posílají. „Vždy je na místě prověřit si důvěřivost, a zjistit tak co nejvíce informací o prodávajícím. Nikdy nezasílejte peníze předem na účet prodávajícího, kterého neznáte. Navrhněte prodejci osobní odběr a v případě jeho výmluvy zboží nekupujte.  Pokud se rozhodnete nabízené zboží zakoupit, raději vždy připlaťte peníze navíc a zvolte platbu dobírkou,“ doporučila policistka.