Podle informací Blanenského deníku Rovnost měl muž vážně poraněné břicho. „Pravděpodobně byl pobodaný a pořezaný. V Letovicích se o tom hodně mluví, něco podobného zde dlouho nepamatujeme," uvedl obyvatel města, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Vážné zranění potvrdila mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková. „Muž při příjezdu záchranářů ztrácel vědomí. Utrpěl velmi vážné poranění břicha, měl zraněnou i ruku. Vrtulník jej ve vážném stavu přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně," sdělila Kropáčková.

Policejní mluvčí Štěpánka Komárová upřesnila, že zraněným byl osmadvacetiletý muž. „To, že leží na ulici, oznámil kolemjdoucí. Krátce po jeho převezení do nemocnice policisté v souvislosti s tímto případem zadrželi dvě podezřelé osoby," sdělila Komárová. Konkrétnější být nechtěla. „Není to možné, jsme teprve na začátku vyšetřování. Nyní zjišťujeme, co se přesně stalo, jak muž ke zraněním přišel, jaká je míra zavinění," uvedla.

Poraněného mladíka měli lidé podle starosty města Vladimíra Stejskala najít v blízkosti bytového domu na Jiráskově ulici. „O tom případu samozřejmě vím, jednalo se o místního občana. Je to nemilá a nepříjemná věc, ale bohužel se to stává. Nyní musí policisté zjistit, co a jak přesně se vlastně stalo," doplnil starosta.

K podobným případům na Blanensku dochází spíš výjimečně. Letos v dubnu pětadvacetiletý mladík nožem ubodal svou matku ve Svitávce. Jeden muž druhého pobodal nožem také v závěru loňského prosince na Štěpánské zábavě v Lysicích.