Na tachometr se neohlížejí. Nejrychleji se silnicemi na jihu Moravy řítí cizinci
Jižní Morava - Vyjedou si na výlet do České republiky a neřeší omezení rychlosti. Na cizince, kteří překračují rychlostní limity, se od podzimu zaměřil u příjezdu do Břeclavi radar. Právě v těchto místech za půl roku překročilo povolenou rychlost šestnáct tisíc řidičů, podstatná část z nich byli právě lidé ze zahraničí.
Ve statistice ministerstva dopravy získala jižní Morava nelichotivé druhé místo. Loni si v kraji za volantem vysloužilo podle zprávy pokutu 7308 cizinců. „Zatímco v celostátním srovnání bylo loni z bodovaných řidičů asi deset procent cizinců, na jižní Moravě byl podíl výrazně vyšší, téměř čtrnáct procent,“ zní ve zprávě ministerstva.
Radní mají problém peníze za pokuty z cizinců vymáhat. To potvrdila i mluvčí Znojma Petra Marsounová. „Neexistuje legislativa, která by umožnila výběr nezaplacených pokut v zahraničí. Vymahatelnost pokut je tedy velmi nízká,“ konstatovala.
Na problém rychle jezdících cizinců upozornil i Václav Vilches ze Znojma. „Někteří cizinci jezdí opravdu jako šílenci. Několikrát jsem se jen náhodou vyhnul nehodě,“ řekl muž.