Zmíněného muže podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti kriminalisté zadrželi tento týden v Jihlavě. Potom putoval do policejní cely.

Kriminalisté provedli domovní prohlídku v rodinném domě na Blanensku, kde muž pobýval. „Kriminalisté zajistili krystalickou látku a dále předměty i chemikálie určené k výrobě drog, které budou podrobeny expertíze na odborném policejním pracovišti,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policejní komisař zahájil u muže z Jihlavska na základě shromážděných důkazů trestní stíhání. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Za drogovou trestnou činnost byl naposledy odsouzen k trestu odnětí svobody, který si odpykal na začátku loňského roku. Na konci roku byl muž odsouzen za jinou trestnou činnost. Sám je dlouhodobým uživatelem drog.

Muž je obviněn z toho, že distribuoval dalším lidem zejména na různých místech v Jihlavě a v jejím okolí pervitin. Drogy předával zájemcům také na Třešťsku, Polensku a Havlíčkobrodsku.

Některým odběratelům poskytl pervitin v desítkách případů. „Zájemci za drogu převážně platili, ojediněle muž pervitin použil jako splátku dluhu nebo jej poskytl zdarma. Drogy muž distribuoval přibližně od loňského podzimu,“ informovala Jana Kroutilová.