Kamera nově snímá střed Svitavské ulice, kde dochází k drobným autonehodám a krádežím u supermarketů. Příští rok chce vedení města umístit kameru také na budovu radnice.

Nová kamera shlíží dolů z výškové budovy, která stojí v ulici Antonína Dvořáka. „Je odtud vidět na střed Svitavské ulice, která je hlavní dopravní tepnou ve městě. S policisty jsme toto místo vytipovali proto, že tam dochází k drobným nehodám. Navíc tam stojí více supermarketů, takže se tam pohybuje spousta lidí. Ty mnohdy obtěžují bezdomovci. Pod dohledem budou také parkoviště, takže zabráníme zlodějům, aby se vloupali do aut nebo je ničili,“ zdůvodnil šéf blanenských strážníků Martin Lepka.

Podle něj kamerový systém pomáhá každý den. Strážníci sledují dopravu i to, zda se někdo neproviňuje proti veřejnému pořádku. Když něco takového zpozorují, vyrazí hned na místo. Mnohdy tak trestným činům i předejdou. „V poslední době jsme dopadli pachatele, kteří rozbili výlohu u Kovomatu. Dále jsme mohli usvědčit řidiče, který poškodil zaparkované vozidlo a pak od místa nehody ujel. Vyřešených případů máme ale víc,“ zrekapituloval Lep­ka.

Záznamy z kamer mohou posloužit také Policii České republiky, jako důkaz.