„Mezi zadrženými byli muži ve věku čtyřiadvacet, pětadvacet a devětačtyřicet let. Všichni tři vyráběli drogu z volně prodejných léků. Ty nakupovali v lékárnách na území všech tří okresů nebo v Brně. V několika případech léky dovezli také z Polska," popsala policejní mluvčí Iva Šebková.

Drogy muži vyráběli často venku, aby se na ně nepřišlo. „Mezi sebou si půjčovali věci na jejich výrobu a předávali si i vyrobené produkty. Vzhledem k tomu, že podle prvotních informací policie existovalo podezření, že jeden z nich může být ozbrojený, na zadržení pachatelů blanenští kriminalisté spolupracovali s policisty ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje," přiblížila Šebková.

Po zadržení pachatelů následovaly domovní prohlídky, při nichž kriminalisté zajistili varnu pervitinu včetně vyrobené drogy. Podle dosavadních zjištění muži drogy distribuovali mezi další uživatele a část z nich brali sami.

„Jaké množství drog za několik měsíců vyrobili, je zatím dál v šetření policie. Přesto je už nyní jasné, že muži jsou podezřelí ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropním látkami. Hrozí jim tak trest odnětí svobody až na pět let," dodala policejní mluvčí.