K pádu došlo v závěru zápasu v krajské lize mezi Blanskem a Velkou Bíteší, který začínal v šest hodin večer. Přímo u vstupu k ledové ploše v prostoru za trestnou lavicí. Případ vyšetřuje policie. „Hledáme svědky celé události. Kdo ji viděl, ať se obrátí na blanenské policisty nebo zavolá na tísňovou linku 158,“ řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Policisté nevylučují, že velkou roli mohl u neštěstí sehrát alkohol nebo jiné návykové látky. „Potkali jsme se v bufetu mezi druhou a třetí třetinou. Vypadal, že už má solidně naváto. Chtěl, abych mu koupil pivo a zanesl mu ho na tribunu. Řekl jsem, že už má dost a dál si ho nevšímal. Pád jsem neviděl. Až záchranáře, jak se mu snaží pomoci,“ řekl muž, který si nepřál zveřejnit jméno. Redakce ho zná.

Podle zjištění Blanenského deníku Rovnost měl být údajně zraněným mužem Vlastimil Z., který figuroval v kauze drogového gangu z Blanska a okolí. S kumpány pašoval ve svých útrobách hašiš z Dánska do Grónska. V létě dostal u Krajského soudu v Brně jedenáct let.