Při šetření okolností nehody měl muž pozitivní orientační test na drogy. „Sanitka ho odvezla do nemocnice nejen na ošetření ale také na krevní zkoušku. Při nehodě se nikdo další nezranil,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Okolnosti nehody policisté stále vyšetřují. To jestli muž řídil pod vlivem drog nebo ne ukážou výsledky krevní zkoušky. Ty ještě nejsou známé.

Podle tvrzení muže, který seděl za volantem, žádné drogy před jízdou nebral. „Jsem si jistý, že jsem před jízdou nic neměl. Za druhé, když mi policie dá test na drogy poté, co mi záchranář píchne morfium a další omamné látky, tak se nedivím, že se tam něco ukázalo. Byl jsem v šoku a rád, že jsem nehodu přežil,“ tvrdí řidič s tím, že řidičský průkaz mu policisté neodebrali. Jeho totožnost redakce zná.

Podle svých slov dostal smyk na zledovatělé silnici. „Auto se stalo neovladatelné a bohužel jsem skončil v místním hřbitově. Mám už za život dost najeto, ale dostal jsem smyk. Nevím jestli policie už má výsledky krve, ale v nemocnici v Boskovicích mi před převozem do Bohunic řekli, že jsem v krvi nic neměl. Mám po operaci pánve a nebyl to lehký zákrok,“ uzavřel muž.

Podle starosty Lhoty Rapotiny Michala Sedláka zatím výše škody není vyčíslená. „Musel jet asi hodně rychle a vyneslo ho to mimo silnici. Napálil přímo jeden z pilotů ve hřbitovní zdi. Velké štěstí, že s autem neproletěl až mezi náhrobky. I tak bude oprava zdi nákladná,“ uvedl Sedlák.

Hasiči a policisté evakuovali v neděli chatovou oblast v lese mezi obcemi Velenov a Suchý. Kvůli vichřici, která v kolonii pokácela stromy. Zákaz vstup platí do pondělního poledne.
Hasiči evakuovali chatovou oblast mezi Velenovem a obcí Suchý. Kvůli vichřici