„Například v dubnu se jeden z nich vloupal do areálu kompostárny v Újezdu u Černé Hory, kde odcizil elektromotor a víc jak sedm set metrů elektrických kabelů, čímž způsobili škodu za téměř pětasedmdesát tisíc korun,“ uvedla blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

V květnu se pak oba zloději společně vydali na stejné místo, kde demontovali převod řetězu míchačky kompostu, ukradli opět elektromotor a množství elektrických kabelů a jističů. U míchačky kompostu navíc poškodili řetěz. Celkem tak způsobili škodu za víc jak jedenašedesát tisíc korun.

„Během května a června se také několikrát vypravili do budov zemědělské firmy v Rájci-Jestřebí, kde opět brali měděné elektrické kabely a jističe za víc jak jedenapadesát tisíc korun. V červenci se pak pro kabely vydali ještě do další z rájeckých firem, kde majiteli způsobili vloupáním škodu za asi čtyři tisíce,“ doplnila Šebková.

Elektromateriál oba muži později prodávali ve výkupnách. V současné době už policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci.