Podezřelý muž, kterého zaznamenaly bezpečnostní kamery, si ubytování rezervoval telefonátem z mobilního telefonu. V hotelu se ubytoval 27. října 2010 ve večerních hodinách poté, co na recepci předložil kradený občanský průkaz. Následující den ráno pracovníci hotelu zjistili, že na pokoji, kde muž bydlel, chybí televizor značky Samsung, a že muž navíc opustil hotel i s klíči od pokoje a hlavního vchodu. „Muž tak způsobil škodu za asi dvanáct tisíc korun a je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže. Jeho mobilní telefon už následující den nefungoval,“ uvedla blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

Vzhledem k tomu, že podle kriminalistů je možné, že se muž, možná i ve spolupráci s dalšími lidmi, dopouští podobné trestné činnosti i v dalších částech České republiky, policie varuje, aby majitelé ubytovacích zařízení byli ostražití. „Vhodné je například zkontrolovat si, zda podoba člověka na fotografii v občanském průkazu odpovídá osobě, která průkaz předkládá. Pokud se jedná o občanský průkaz vydaný před rokem, není možné, aby se podoba člověka natolik změnila. Vhodné je také zkontrolovat podpis naskenovaný na občanském průkaze s podpisem člověka, s nímž hoteliér nebo poskytovatel jiných služeb smlouvu uzavírá. Podobným způsobem na ukradený občanský průkaz si totiž například vypůjčili čtyři dosud neznámí muži v jiné části republiky drahá jízdní kola a už je také majiteli půjčovny nikdy nevrátili,“ varuje Šebková.

V případě, že lidé muže z fotografie poznají, mají se ozvat blanenským kriminalistům na číslo mobilního telefonu 602 195 571 nebo na telefonní čísla 974 631 328 a 974 631 358.

Podezřelého zaznamenaly bezpečnostní kamery.