„Přestože po celou dobu policejní akce pršelo a většina řidičů se snažila na mokrých silnicích nejezdit příliš rychle, našli se i takoví, co si s předpisy a bezpečností příliš hlavu nelámali," podotkla policejní mluvčí Iva Šebková.

Pokutu dostala například řidička, které v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost devadesát kilometrů za hodinu, ukazoval tachometr číslo 125. „Další řidič pak jel v obci, kde je předepsaná maximální rychlost padesát kilometrů za hodinu, rychlostí osmasedmdesát," popsala policejní mluvčí.

Celkem tak za rychlou jízdu policisté pokutovali dvaadvacet řidičů. „V blocích policisté uložili pokuty za víc než jedenáct tisíc korun," přiblížila Šebková.

Dalším prohřeškem řidičů, který v úterý policisté museli řešit, bylo i řízení pod vlivem alkoholu a drog. „První řidič jel ve vozidle značky Daewoo a při kontrole měl v dechu 1,55 promile alkoholu," uvedla policejní mluvčí. Řidič se policistům přiznal, že večer před tím vypil dvě jedenáctistupňová piva a rum. „Nyní je bez řidičského průkazu a je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," řekla Šebková.

Dalšímu řidiči policisté v dechu naměřili 0,33 promile alkoholu. „Řidič je tak podezřelý ze spáchání přestupku," uvedla Šebková s tím, že z přestupku se bude zodpovídat i řidič, který před jízdou požil marihuanu.

Ani tím však prohřešky řidičů neskončily. Dva z nich vyjeli na silnici s auty ve špatném technickém stavu, další tři bez použití bezpečnostních pásů a jeden za volantem telefonoval.