Z pondělního hlavního líčení u Krajského soudu v Brně se totiž Černý omluvil kvůli nemoci a navíc soud dosud neobdržel znalecký posudek od společnosti Česká znalecká. Líčení tak bylo odročeno.

Podle předsedy senátu Aleše Novotného měly soudu pomoci v rozhodování dva znalecké posudky. „Ten jeden máme, ale druhý pořád ne. Původní termín dodání byl do čtrnáctého října, pak do třicátého října. Ale stále nám ho nedoručili. Poslední termín na doručení tak má společnost do konce listopadu,“ uvedl.

Jaroslav Černý měl v roce 2002 uzavřít údajně nevýhodnou smlouvu na stavbu jednotky intenzivní péče v Nemocnici svaté Zdislavy v Mostištích, kterou v té době vedl. Podle něj krachující nemocnici nikdo nechtěl dát půjčku, proto přizval ke spolupráci svou společnost Chironax. Ta pomocí leasingové smlouvy zajistila stavbu nového oddělení a další věci za téměř jednadvacet milionů korun.

Soud zkoumá, jestli leasingová smlouva nebyla pro nemocnici nevýhodná. Podle dřívějšího rozhodnutí krajského soudu si totiž Černý transakcí přišel minimálně na jeden milion korun. Znalci by měli objasnit, jestli se jednotka intenzivní péče a další vybavení v nemocnici nedaly pořídit podstatně levněji.

Krajský soud v Brně už dvakrát Jaroslava Černého poslal na tři roky podmíněně do vězení, dal mu půlmilionovou pokutu a zakázal pět let řídit zdravotnická zařízení. Černý se však vždy odvolal a případ se do Brna vrátil od Vrchního soudu v Olomouci. Příští hlavní líčení soudce nařídil na pondělí 7. prosince.