Ten výpověď považuje za účelovou a na nemocnici nedávno kvůli tomu podal žalobu. Chce, aby výpověď soud prohlásil za neplatnou. Za vyhazovem vidí politické pozadí. Ve čtvrtek se v kauze konalo druhé stání u Okresního soudu v Blansku.

Julínek v Boskovicích pracoval dva roky. „Nemůžu nechat být tak úzké vměšování politické garnitury do chodu nemocnice. Jak může někdo, kdo nemá s vedením nemocnice žádné zkušenosti, je měsíc v pozici jednatele, udělat takový zásah do chodu firmy? Odstřelí odborníka, který vytáhl nemocnici před krachem z problémů. Je za tím politika a osobní důvody," řekl ve čtvrtek u soudu Julínek.

Narážel tak na rozhodnutí boskovické starostky a zároveň tehdejší jednatelky nemocnice Hany Nedomové (ČSSD). Ta v září u soudu uvedla, že za Julínkovým odvoláním byla úspora peněz. Boskovičtí pak mohli přidat mladým lékařům. Podle boskovické starostky Julínek jen přebíral výstupy práce svých podřízených a ty pak předkládal dál. V čele Nemocnice Boskovice je nyní bývalý šéf Úrazové nemocnice Brno a bývalý senátor za ČSSD Miloš Janeček.

U soudu měli ve čtvrtek vypovídat čtyři zaměstnanci nemocnice. Tři z nich se omluvili ze zdravotních a pracovních důvodů.

Do soudní síně přišla jen Magdalena Hájková, která v nemocnici pracuje jako právnička. „O propuštění pana Julínka jsem se dozvěděla den po jednání rady města. Měla jsem připravit jeho výpověď. Důvod mi nikdo neřekl. Z materiálů, co jsem od zástupců města dostala, jsem vyčetla, že se jedná o zefektivnění práce v nemocnici a že jeho post je už nadbytečný," uvedla žena.

Doplnila, že Julínek na schůzce se starostkou Nedomovou pak výpověď nepodepsal a ztroskotala také pozdější jednání o dohodě. Odstupné bezmála tři sta tisíc však Julínek dostal. Měsíčně měl v nemocnici plat téměř sto tisíc. „Chtěl jsem odchodné ve výši ročního platu. Na tom jsme se ale nedohodli. Připadalo mi to adekvátní tomu, jakou práci jsem odvedl. S předchozím vedením jsme dostali špitál do zisku, povedla se řada investic a nemocnice šlapala. A pak si paní starostka vymyslí takovou storku, že můj stotisícový plat rozdá lékařům," dodal.

V nemocnici skutečně po Julínkově propuštění zvýšili plat několika lékařům a porodním asistentkám v rozmezí od tisíce do tří tisíc korun.

U soudu vystoupil i bývalý člen hnutí ANO Vladimír Jakubec, který byl v roce 2014 na schůzce v Poslanecké sněmovně, kde se probíral možný převod boskovické nemocnice pod kraj. Na schůzce byli podle něj kromě různých politiků i zástupci boskovické ČSSD. „Paní Nedomová, Kolínský a Malach neříkali nic. Ale co mě šokovalo, že celou debatou se prolínalo to, jak odstavit toho Julínka z ODS. Prý měl nemocnici nechat zkrachovat a přihrát miliardáři Chrenkovi a společnosti Agel. O chod nemocnice v podstatě nikomu nešlo," řekl muž. Na detaily schůzky si už nepamatoval. Soudní líčení pokračuje devátého února.

Před časem v nemocnici skončil rozsáhlý audit. Jeho výsledky už valná hromada zná. Policie nyní prověřuje trestní oznámení. Starostka ho však nechtěla komentovat. „Policie nás jako zřizovatele nemocnice požádala, abychom jí poskytli nějaké materiály. Kdo trestní oznámení podal a proč? Nebudu to komentovat," řekla Nedomová.