Stejný jako při předchozích rozhodnutích zůstal i trest. Jaroslav Černý tak od soudu odcházel s trestem odnětí svobody na tři roky s podmínkou na pět let, peněžitým trestem ve výši půl milionu korun a pětiletým zákazem vést obchodní společnosti. Rozsudek není pravomocný, Černý se na místě odvolal.

Jaroslav Černý si podle soudu přišel neoprávněně nejméně na jeden milion korun, když v roce 2002 stál v čele Nemocnice sv. Zdislavy v Mostištích a zároveň vedl svou firmu Chironax. Krachující nemocnice tehdy potřebovala postavit jednotku intenzivní péče, ale nikdo jí nechtěl dát půjčku. Společnost Chironax nemocnici prostřednictvím různých transakcí dopomohla k penězům a jednotku intenzivní péče se podařilo postavit a zprovoznit. Podle soudce Aleše Novotného ale při tom firmě uvízl za nehty minimálně jeden milion. „Soud má za prokázané, že smlouva byla pro nemocnici nevýhodná a vydělala na ní společnost Chironax, potažmo obžalovaný,“ uvedl soudce.

Na rozhodnutí soudu nic nezměnily ani znalecké posudky. Během posledního soudního líčení přitom soudce pracoval hned se třemi. „Soud akceptoval jejich závěry, které lze ve značné míře hodnotit i ve prospěch obžalovaného. Přesto zůstala důkazní situace v těch zásadních věcech v podstatě stejná,“ dodal Aleš Novotný.

Jaroslav Černý podle svých slov rozsudek očekával. „Jestliže vás někdo dvakrát odsoudí, vrchní soud rozsudek zvrátí, v můj prospěch je k dnešnímu dni podáno sedm znaleckých posudků a potřetí slyším úplně stejný rozsudek, tak to asi na něco ukazuje,“ uvedl. Manažer nadále trvá na tom, že se neobohatil a že naopak značnou peněžní újmu kvůli stavbě jednotky intenzivní péče utrpěla jeho firma. „Majetkový prospěch měla pouze nemocnice, kdyby se tam úpravy v roce 2002 neprovedly, tak od začátku roku 2003 chirurgie ani ortopedie už neexistovala. Moje firma všechno zaplatila a nikomu nic nedluží. Dluží nemocnice mé firmě. Nezbývá než dál bojovat,“ řekl. Dokud nebude mít v ruce pravomocné rozhodnutí soudu, neplánuje odstoupit z čela boskovické nemocnice. „Samozřejmě záleží také na posouzení rady města,“ dodal.

Podle starosty Boskovic Jaroslava Dohnálka se radní nejnovějším vývojem v případu šéfa nemocnice určitě budou zabývat. „Radost z toho nemáme, nicméně zatím byl odsouzen nepravomocně. Určitě o tom budeme na zasedání rady diskutovat, ale jak se k tomu radní postaví, to nemohu předjímat,“ uvedl starosta.