Vše začalo jako rutinní výjezd. „Hlídka vyjela k muži ležícímu u královopolské zastávky. Strážník na motocyklu u něj zastavil, aby se přesvědčil, jestli je v pořádku. Muž byl ale tak opilý, že nedokázal ani vstát," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

V sobotu v podvečer záchranné složky zasahovaly u nehody dvou aut. Jelikož měl jeden z účastníků cestovatelskou anamnézu, hasiči místo nehody dekontaminovali.
FOTO: U nehody musel zasahovat biohazard tým. Kvůli podezření na koronavirus

Na místo přijela sanitka záchytné služby. „Doprovázela ji dvoučlenná autohlídka. Trojice strážníků vybavená ochrannými pomůckami včetně respirátorů muže doprovodila do sanitky," popsal Ghanem.

Hasiči očistili strážníkům oblečení i vozidla

Na záchytce ale opilci stoupla teplota na 38,5 stupně. „Kvůli podezření z nákazy koronavirem museli všichni tři strážníci podstoupit dekontaminaci. Hasiči očistili strážníkům oblečení, vybavení i vozidla. Trojice je nyní v izolaci od okolí i svých rodin a čeká na výsledky mužových testů," řekl mluvčí.

Podle Ghanema už od začátku pandemie skončila v preventivní karanténě dvacítka strážníků, kteří se při práci potkali s lidmi, u nichž bylo podezření na nemoc Covid-19. „U žádné z osob se ale naštěstí nákaza neprokázala," podotkl Ghanem.

Pilují detaily, zvykají si na nový způsob práce, zaškolují pomocníky z armády. Jižní Morava má za sebou první dny příprav testování systému chytré karantény. Zapojení jsou do něho i hygienici a záchranáři.
Chytrá karanténa: vojáky na jižní Moravě školí u odběrů záchranáři