Například třicátého prosince dopoledne policisté vyrazili do pobočky jedné banky v Boskovicích kvůli signálu tísňového volání. „Když přijeli, ukázalo se, že šlo o planý poplach. Pracovnice banky si totiž pozvala na návštěvu vnuky a děti omylem zmáčkly právě tlačítko signalizující tíseň," přiblížila mluvčí.

Začátkem prosince se zase ozval na tísňovou linku policie muž s oznámením, že je jeho přítel mrtev. Údajně s ním popíjel v Šošůvce a najednou zjistil, že kamarád vedle něj leží beze známek života. „Než na místo dojeli policisté, muž volal znovu s tím, že mrtvola oživla a odkráčela. Policisté pak na místě našli telefonujícího muže, který byl značně opilý. V dechu měl přes tři promile. Když pak hlídka dále zjišťovala zdravotní stav přítele, který měl nejprve zemřít a pak následně oživnout, zjistila, že tito dva se viděli naposledy před půl rokem," vylíčila kuriózní případ Šebková.

Rodiče mi před třiceti lety úmyslně špatně nasazovali na hlavu čepičku a kvůli tomu mně začaly odstávat uši. To tvrdil muž, který se v září obrátil na blanenskou policii. Chtěl kvůli tomu na svoje rodiče podat trestní oznámení. Muž se v dospělosti nechal operovat a od rodičů se odstěhoval. „Trval ale na tom, že rodiče na něm spáchali trestný čin a chtěl, aby za něj pykali," doplnila k neobvyklému oznámení policejní mluvčí.

Podle Šebkové mnoho případů souviselo se zvířaty. „V květnu nám například volal muž z Rájce-Jestřebí, že při opravě fasády našel hnízdo malých ptáčků a neví, co s ním má dělat. Policie jej tedy nasměrovala na ornitologa," řekla dále Šebková. Ve Svitávce zase lidé volali policisty ke sporu o kocoura, při němž se dva sousedé nemohli domluvit, komu zvíře patří. V srpnu ohlásil chovatel kozy její tragickou smrt na kolejích nedaleko Skalice nad Svitavou. Koza totiž překonala elektrický ohradník a následně ji srazil vlak. „Železničářům žádná škoda nevznikla, nestal se žádný trestný čin ani přestupek. Muže hlídka poučila, aby ohradník lépe zajistil," přidala další perličku mluvčí.

V srpnu policistům zase volal všímavý řidič, že za Olešnicí jede sypač a sype písek po vozovce. Zdálo se mu to vzhledem k parnému létu divné. Brzy se ukázalo, že povrch cesty silničáři zasypávají kvůli nadměrným teplotám a roztékajícímu se asfaltu.

Některé případy vyvolávají úsměv, jiné ale smutek. Třeba neobvyklá žádost muže, který těsně před vánočními svátky zavolal na linku 158. „Oznámil, že je v telefonní budce v Boskovicích a že ho to už na světě nebaví. Proto chtěl, abychom jej zavřeli do blázince. Muže si nakonec převzali do péče zdravotníci," uzavřela Šebková.