Obžalobu na úředníka podal vyškovský státní zástupce Radek Hůlka. „Pan Kincl je obžalovaný pro zločin přijetí úplatku, přečiny zneužití pravomoci úřední osoby a pojistný podvod. Až do soudního líčení se k případu nebudu dále vyjadřovat," sdělil Hůlka. Další čtyři obžalovaní měli Kinclovi pomáhat.

Kincl se odmítl vyjádřit, jeho advokát Josef Čech je ale přesvědčený o jeho nevině a věří ve vítězství u soudu. „Státní zástupce nemá v rukou žádné závažné důkazy, které by vypovídaly o vině mého klienta. Obžaloba vychází jen z dokazování v rámci přípravného řízení u policie. K dispozici jsou jen výslechy svědků a policejní odposlechy, které nejsou v souladu s výpovědí. Z toho nelze vyvodit trestnou odpovědnost," zdůraznil Čech.

Obžalovaný právník

Mezi obžalovanými je i boskovický právník Čestmír Sekanina. „Můj klient zřejmě někomu leží v žaludku kvůli tomu, že v přestupkovém řízení, kterým se zabývá, odvádí pro své klienty dobrou práci. Považuji to za účelové jednání ze strany policie. Důkazy neříkají nic o tom, že by měl pan Sekanina napomáhat panu Kinclovi," popsal Sekaninův advokát Zdeněk Hrouzek.

Kincl po návratu z vazby opět pracuje na městském úřadě. Ale na nižší pozici. Tajemník radnice David Škvařil na tom nevidí nic špatného. „Pro mě je každé protiprávní jednání našeho zaměstnance nepřípustné. Nicméně respektuji princip presumpce neviny. Podle ní je na každého obžalovaného potřeba hledět až do pravomocného odsouzení jako na nevinného," vysvětlil Škvařil.

O tom, který soud bude kauzu řešit, rozhodne Krajský soud v Brně. Zřejmě to ale bude Okresní soud v Blansku.