Jako ředitel vedl blanenské gymnázium devět let od roku 1990.Isoučasné vedení gymnázia se chystá na jeho památku vyvěsit na budovu školy tmavý prapor.

„Bohuslav Fic pro mě znamenal hodně. Učil mě a byli jsme spolu ive vedení školy,“ sdělil současný ředitel gymnázia PavelHenek.

Na Fice jako na významnou blanenskou osobnost vzpomíná istarostka města Jaroslava Králová.

„Měla jsem ho ráda, byl zásadový člověk a takový… opravdový. Co říkal, to si skutečně myslel a docela nekompromisně si stál za svými názory,“ sdělila. Bývalého starostu znala velmi dobře. Než jej lidé svými hlasy vkomunálních volbách dosadili do čela blanenské radnice, byl členem nejdříve Občanského fóra a později Občanské demokratické strany, poté ijejím předsedou. „Chystáme se na jeho památku dodat na pohřeb věnec,“ dodala starostka.

Smutnou zprávu se ve čtvrtek dozvěděl iblanenský místostarosta Jindřich Král. Bohuslav Fic byl jeho kantorem, poté společně začínali vpolitice.

„Vždy jsem ho velice bral, už jako profesora na gymnáziu. Také jsme spolu přišli na radnici,“ zavzpomínal Král a dodal, že on ani Fic tehdy vroce devadesát čtyři nepočítali stím, že by se dostali do vedení města. „Bylo to zajímavé období, ale těžké. Vkoalici nás bylo třináct a opozici tvořilo dvanáct lidí,“ pokračoval Král. Rada jednou trvala dokonce téměř do půl třetí ráno. Vté době vBlansku vznikl Domov pro matku a dítě, penzin na Písečné, radní řešili krizi vměstské policii, začali svýstavbou bytů na Zborovcích. Ficovo období přerušily mimořádné volby, které vyvolali komunisté.