Drogy vařil čtyřiačtyřicetiletý muž z Blanenska a jeho o osm let mladší brněnský kumpán v jedné z budov ve Vilémovicích. Oba pachatele nachytali policisté minulý měsíc přímo při činu při prohlídce objektu. „Krom nezbytného laboratorního vybavení a obligátních přísad měli výrobci před varem drogy již nachystáno i pět tisíc tablet obsahujících pseudoefedrin. Ty byly zbaveny svých obalů a sesypány v plastikových nádobách dohromady," popsal policejní mluvčí Petr Nečesánek s tím, že oba muži byli sami drogově závislí.

Z nashromážděných tablet by podle Nečesánka bylo možné vyrobit téměř tři sta čtyřicet gramů pervitinu. „Na černém trhu by za ně dealeři utržili zhruba sedm set tisíc korun," vyčíslil Nečesánek. Oba muži tak okamžitě putovali do vazby.

Případ je podle Martina Holuba z blanenského oddělení obecné kriminality ojedinělý množstvím zadržených tablet určených na výrobu drogy. „Tyto léky si pachatelé obstarávali převážně v Polsku," uvedl Holub s tím, že v případu figuruje i šestadvacetiletá žena z Blanska, která se pravděpodobně zapojila do distribuce drogy.

V tomto roce už blanenští policisté odhalili jedenáct případů výroby a distribuce drog. Loni podobných případů řešila blanenská kriminálka sedmadvacet.