Život je někdy krutý a i přesto, že bychom si zasloužili „shůry“ spíš pochvalu, přijde znenadání rána, která změní naše osudy od základů. Přesně to se stalo mladému sportovci Láďovi, který ne vlastní vinou přišel před rokem a půl málem o život.

Tím, že se ocitl v nesprávnou chvíli na nesprávném místě se změnil život nejen jemu, ale i všem jeho blízkým. Ti se ze dne na den stali pečujícími osobami. Nic si nepřejí tolik, jako aby byl Láďa tím, kým ještě nedávno býval. Nebo aby se alespoň vrátil z nemocnice domů.

Autonehoda mu převrátila život

Kdyby vstal Láďa o minutu později, kdyby se před odchodem z domova ještě napil… Možná by se vyhnul dopravní nehodě, při které byl těžce zraněn. Málem přišel i o život. „Osud bohužel zasáhl tvrdě a Láďovi i všem jeho blízkým naprosto převrátil život. Láďa utrpěl velice závažný úraz mozku při dopravní nehodě. V prvních dnech po úrazu, kdy ležel na ARU, byly jeho šance na přežití minimální. Stal se však zázrak a Láďa přežil,“ říká zakladatelka sbírky Šance pro Láďu Lucie Žáčková.

Jeho léčba však trvá již rok a půl a Láďa jen velice pomalými krůčky prochází léčbou v zdravotnických pracovišť a  rehabilitací. Láskyplně o něj pečují také jeho blízcí. Mezi nimi je i Láďova partnerka Adélka, která mu je i přes jeho zdravotní stav stále po boku.

Jak Láďovi pomoci

Aktuálním cílem je dostat Láďu především domů. Vše je již naplánováno a návratu do domácího prostředí by už nemělo nic bránit.

Jedna věc by ale Láďovi i rodině mohla výrazně pomoci. „Před Láďovou cestou z nemocnice do domácího prostředí může Láďovi zásadně pomoci intenzivní rehabilitační pobyt ve specializovaném zařízení, který však není hrazen pojišťovnou,“ vysvětluje Žáčková.

Jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili získal Miloš loni na Evropských hrách transplantovaných a dialyzovaných sportovců v Oxfordu
Jako Superman. Neuvěříte, co Čech dokázal po rakovině a transplantaci ledviny

Rodina usilovně pracuje nejen na tom, aby se Láďa vrátil zpět domů, ale i do běžného života. K tomu jsou zapotřebí pobyty ve specializovaném rehabilitačním zařízení, které jsou finančně náročné. Jelikož však nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou a rodina si je ani při shromáždění všech dostupných finančních prostředků nemůže dovolit, založili pro svého syna, partnera i kamaráda sbírku, která by mohla pomoci jeho osud zvrátit. Do sbírky Šance pro Láďu můžete přispět i vy, a to až do 25. listopadu 2023.

„Veškeré finanční prostředky budou použity výhradně na léčbu ve specializovaném rehabilitačním zařízení, fyzioterapeutické programy, na nákupy zdravotnických pomůcek a sanitárního vybavení. V neposlední řadě budou peníze použity na nepřetržitou péči, která bude částečně zajištěna ošetřovatelkou,“ ujišťuje všechny rodina a děkuje lidem za podporu.

Dva tisíce dárců

Opět se potvrzuje, že Češi jsou, co se týče dárcovství a charity, velice štědří. Láďovi na lepší zítřky přispělo už přes dva tisíce lidí, kteří dohromady vybrali už přes milion korun. Spolu s penězi lidé posílají i slova podpory a motivace.


Nahrává se anketa ...

Například @Soňa Foldová napsala: „Moc moc sil přeji Láďovi i jeho blízkým, velkou vůli a odhodlání začít s cvičením a rehabilitacemi, aby se Láďovi povedl obnovit plnohodnotný život. Přispívám a věřím, že se to vše podaří.“

Podpořit bývalého sportovce se rozhodla i @Mirka Kelišová: „Přeji vše jen to nejlepší. A zázraky se stávají. A Ládíku, ty se taky uzdravíš.“

Jednatřicetiletý Tomáš Hois má za sebou čtyři transplantace
Muž prodělal čtyři transplantace, tělo však nefunguje. Další orgán nedostane

Pochopení pro situaci měla i @Krasomila Šašková, která si prošla podobnou situací s bratrem: „Přispěla jsem. Přeji vám všem hodně štěstí a síly. Je a bude to náročné. Myslím na vás.“

Další příspěvek, ale i naději, poslala @Ester Prchalová: „Držíme palečky. Přispíváme a posíláme dál. Věříme na zázraky!!!“

Aby mohl Láďa podstoupit veškeré léčebné procedury a rehabilitace, potřebuje ještě dvě stě tisíc korun. Pomoci mu můžete prostřednictvím sbírky Šance pro Láďu až do 25. listopadu 2023 i vy. Každá koruna se počítá.