„Pár dní jsem se neozval, byly to hodně hektické dny. Užili jsme si karneval v Bissau. V jižním Senegalu nás zastihly drobné nepokoje. Oboje spojovala živelná energie. Co jsme opravdu obdivovali, byla nádherná příroda ve vnitrozemí Guinei, vybrali jsme si fajn cestu. Tenhle zážitek bych doporučil každému,“ hlásil v dalším reportu z výpravy Afrika na čtyřech kolech.

Zároveň zmínil setkání s krajany několik tisíc kilometrů od domova. „Našinci jsou všude. Úplnou náhodou jsme totiž natrefili na hotel, který patří Čechům. Jak to dopadlo, je asi jasné. Bylo skvělé dát si čepované pivo, guláš s knedlíky a zakončit to tatranským čajem,“ usmál se cestovatel.

Brno jako na dlani a na horizontu Alpy. Se souhlasem Vladimíra Bílého
Alpy na obzoru. Podívejte se na unikátní fotky z Alexandrovy rozhledny v Adamově

Za první tři týdny najel v dodávce z Benešova na Blanensku šest tisíc kilometrů a další přidal na trajektu po moři. Nedávno s parťáky bourali a zatkla je také policie, která chtěla úplatek. Podobné komplikace je čekaly při průjezdu přes hranice. „Peníze se tu z cizinců snaží vytáhnout prakticky na každém kroku. To je zdejší kolorit,“ uzavřel další ze zpráv Vítek.