„Jak je vidět na snímcích, máme za sebou celou řadu servisních zásahů na našem autě. Vůle, všichni svatí a opravy, které nevymyslíš ani v nejdivočejších snech, nás pohání vpřed,“ hlásil na svém facebookovém profilu v zatím posledním reportu.

Před Pobřežím Slonoviny projeli cestovatelé Libérií a Sierrou Leone. „Druhá jmenovaná byla opravdu krásná země plná přívětivých lidi. Zato Libérie je trochu větší divočina. Každopádně počkám až sedne prach a dám pár dní na úplné hodnocení. Jisté je, že jsou tu krásné pláže, na kterých se dá stanovat, což mě hodně mile překvapilo,“ vyprávěl Vítek.

Cestovatel Filip Vítek už má za zády Senegal a Guineu Bissau na západním pobreží Afriky. Nyní je v Guinei.
Policie chtěla úplatek, hlásí cestovatel Vítek z Kunic. V Africe potkal i Čechy

Turisté z jihu Moravy přespali v Libérii také v kdysi slavném pětihvězdičkovém hotelu Ducor. „Mezi místními je to legenda, která už je dneska vybrakovanou ruinou,“ dodal cestovatel.

S sebou veze také několik aktovek se školními pomůckami od žáků ze základní školy v Benešově. Předá je jejich vrstevníkům v Ghaně. Benešovští akci Afrika na čtyřech kolech bedlivě sledují.

Osm dní na cestách. Bezmála čtyři a půl tisíce kilometrů za volantem. Žďár, Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko a zpět. Nadšenci z komunity Stovkou tam a zpět se vrátili z Pobaltí opět na Blanensko.
Legendární Stovka je zpět na Blanensku. Dobrodruzi plánují další spanilou jízdu

„Hlavně na sociální síti. Kolegyně Petra Ondroušková přišla s nápadem sledovací nástěnky. Tu s dětmi společnými silami postupně tvoříme a doplňujeme. Do mapy značíme místa putování a víme, kde je cíl cesty. Průběžně také přidáváme fotografie z cestovatelova instagramu s jeho průvodním slovem či novinové články,“ řekla Deníku benešovská učitelka angličtiny Marie König.