Katelánka lednického zámku Ivana Holásková.Zdroj: Deník / Přemysl SpěvákIvana Holásková
64 let, kalástenkazámku Lednice

Své zemi přeji do nového roku především to, co zpívala Marta Kubišová: Ať zloba, závist, zášť, strach a svár, ty ať pominou, ať už pominou…

Svému regionu, tedy jižní Moravě a Břeclavsku, aby i nadále vzkvétal a uměl využívat svého úžasného potenciálu pod vedením moudrých a osvícených lidí. 

Gynekolog a porodník Jan Machač z Boskovic.Zdroj: DENÍK/Leona ParoulkováJan Machač 
68 let, porodník, primář

Boskovicím přeji v roce 2019 hlavně klidné a moudré vedení radnice. Z mého pohledu je velmi důležité, aby se lidé dokázali povznést nad zlobu a závist. Chtěl bych, aby se také dařilo boskovické nemocnici. Aby ji město udrželo, dál vzkvétala a rozvíjela se. Naší republice pak také přeji rozumnou vládu, která se povznese nad osobní útoky a bude především řešit věci, které jsou klíčové pro obyčejné lidi. Těm v následujícím roce přeji hlavně pevné zdraví.

Marcel Řimák.Zdroj: archivMarcel Řimák
58 let, ředitel KD

Přeji všem, aby zastupitelé a radní v našem městě, tedy ve Veselí nad Moravou, krajští zastupitelé na jižní Moravě i poslanci a senátoři v naší zemi nezapomínali na to, že jsou do svých funkcí zvolení pro lidi, a ne pro sebe. Aby tak hájili přinejlepším vědomí a s čistým svědomím zájmy všech spoluobčanů. A zároveň je důležité, aby nezapomínali na známé heslo prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka: Nebát se a nekrást! 

Co přejí regionu další výrazné jihomoravské osobnosti, se dočtete se ve středečním tištěném vydání Deníků Rovnost.