V pavilonu P si návštěvníci prohlédnou kozy, prasata, ovce a skot, v pavilonu F budou koně a expozice včelařů. „Připravili jsme národní šampionáty plemen masného skotu, holštýnského skotu, Jersey či plemene brown swiss," vyjmenovala ředitelka projektu Lucie Vymazalová.

Uskuteční se také oblíbená návštěvnická anketa Miss Sympatie. „Lidé vybírají nejsympatičtější zástupce masného a objemného skotu," uvedl mluvčí veletrhů Jiří Palupa.

Asi nejslavnějším koňským účastníkem bude trojnásobná vítězka Velké Pardubické klisna Orphée des Blins.

S nadsázkou se stane na čas z výstaviště největší kravín v Evropě. „Na výstaviště přijelo dvanáct kamionů, které přivezly stájové technologie, tři kamiony s pilinami, další se senem, slánem, dojírna pro krávy," zmínila Vymazalová.

Akce se zúčastní celkem 150 vystavovatelů z České republiky i ze zahraničí. „Velkostně je to srovnatelné s rokem 2017, proti roku 2019 jde o propad pětadvacet procent, ale více méně se to týká pouze autosortimentu," podotkla Vymazalová.

Vstupné stojí na místě 180 korun. Ke vstupu je nutné potvrzení o očkování nebo testu na covid-19. Na místě si mohou lidé udělat samotest.