Stadion, který zájemcům slouží od loňského prosince, využívají například členové Městského bruslařského klubu Vyškov. „Pro naši činnost to není problém. A podle oficiálního vyjádření provozovatele jsou rozměry kluziště v souladu s pravidly Českého svazu ledního hokeje,“ sdělil sekretář klubu Miroslav Šimoník.

Záleží ovšem na tom, jak se na pravidla nahlíží. Podle textové části norem Českého svazu ledního hokeje je minimální šířka ledové plochy pětadvacet metrů. Podle obrazové dokumentace je to ale o metr víc.

Pravidla pro období od roku 2014 do 2018 uveřejnil svaz na svých webových stránkách. „Je to chyba, která se nachází i v dokumentech mezinárodní federace ledního hokeje. Český svaz nechal pravidla přeložit, chyba tam ale zůstala. Případné stížnosti nebo protest by řešila sportovně technická komise, která by se pravděpodobně přiklonila k textové části pravidel,“ sdělil mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Město o problému ví a dokonce má i řešení. Plochu do požadovaných rozměrů nechá zvětšit. „Nyní je na jedné straně o tři a půl centimetrů užší. Led necháme odtát a mantinely v daném místě jednoduše posunout. Odstávka je naplánovaná na květen. Potrvá několik dní,“ uvedl mluvčí vyškovské radnice Michal Kočí.

Chyba vznikla už při montáži plochy. Opravu podle mluvčího zajistí firma, která stadion stavěla, na svoje náklady.

Ve Vyškově v minulosti hrávali hokejisté i druholigové zápasy. V současné době tam žádný profesionální tým není.

Zimní stadion
• Nový stadion dělníci postavili v loňském roce za zhruba 138 milionů korun.
• Součástí sportoviště je restaurace, obchod i půjčovna vybavení.
• Ledová plocha má mít mezinárodní parametry, lidé ale upozorňují, že je o tři a půl centimetru menší.

TOMÁŠ SMUTNÝ