Muž s autem jezdil více než hodinu. „Jeho jízdu ukončila špatně zvolená trasa. Opouštěné auto nalezli policisté s defektem kola, uvízlé v bahně na lesní cestě, v údolí u Bílovic nad Svitavou. Z dodávky zmizely také některé doručované zásilky, takže škoda převyšující třicet tisíc korun zřejmě nebude konečná,“ uvedl mluvčí jihomoravských policistů David Chaloupka.

Podobný případ se v Brně stal před třemi týdny v Pekařské ulici. I zde pachatel sedl za volant nastartovaného zásilkového auta a vyrazil směrem na Mendlovo náměstí, kde však musel zastavit na semaforech. „Díky tomu se kurýrovi podařilo svůj vůz doběhnout a pokusit se do něj nastoupit dveřmi spolujezdce. Zloděj se však i přes červenou na semaforu s ukradeným vozem prudce rozjel a kurýr z otevřených dveří v křižovatce vypadl. Při tom se lehce poranil,“ informoval Chaloupka.

Již opuštěné auto pak policisté nalezli v brněnských Pisárkách. Muž z něj ukradl hotovost a rovněž několik zásilek. Způsobil tak škodu více než šestnáct tisíc korun.

Zdroj: Policie ČR