Kromě denních přehlídek čeká na vystavovatele také jedna slavnostní, při společenském večeru, kdy modely známých značek vynesou do záře světel i známé tváře z televizních obrazovek. Konkrétní jména ale organizátoři chtějí ponechat jako překvapení. Programem bude provázet Lucie Borhyová, která si sama kariéru modelky a fotomodelky dříve zkusila. „Těším se do Brna na to, že společně oslavíme tyto krásné roky, zavzpomínáme a popřejeme mnoho dalších let do budoucna," vzkázala moderátorka.

Letošní únorový ročník je totiž jubilejní, Styl a Kabo se koná dvakrát do roka už třicet let. Jde tedy o šedesáté vydání. „Veletrhů se zúčastní sto pětačtyřicet firem, z nichž téměř polovina je ze zahraničí," uvedl ředitel projektu Martin Škarka. Kromě České republiky budou své modely reprezentovat také Německo, Polsko, Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Ukrajina, Itálie, Portugalsko, Rumunsko, Řecko, Pákistán a Indie.

Na brněnské Výstaviště se vrátily veletrhy Kabo a Styl s módními přehlídkami.
Mola ožila svátkem módy. Na Výstaviště se vrátilo Kabo a Styl i s přehlídkami

Jubilejního ročníku Styl a Kabo se měli zúčastnil také vystavovatelé z Turecka. „Minulý týden to bohužel zrušili kvůli zemětřesení, které se napřímo ovlivnilo," sdělil Škarka. Šlo o vystavovatele, který měl předvádět své módní kousky na ploše o velikosti šedesáti metrů.

Novinkou na veletrhu budou díla budoucích návrhářů, celkem se zapojí pět škol z České republiky. Své klauzurní práce budou na přehlídkách předvádět studenti posledních ročníků. Zajímavostí bude také přednáška o novele zákone o ochraně spotřebitele, která je platná od letošního ledna. Novela přináší podnikatelům nové povinnosti vůči zákazníkům. Upravuje například problematiku záruky či slevových akcí.