Vedení školy počítá také s tím, že v horním patře nechá vystavět nové učebny pro studenty. „Pokud vše půjde podle plánů, práce začnou ještě na podzim, hotovo by mělo být v příštím roce. Tím sloučení škol definitivně skončí a budeme využívat jen naši budovu,“ dodal ředitel.

Podle mluvčí Jihomoravského kraje Moniky Brindzákové jsou zatím využité obě budovy. „K úplnému sestěhování dojde až po postavení jídelny. Investici na její vznik v gymnáziu jsme schválili posledního srpna letošního roku. Předpokládáme, že dělníci stavbu dokončí za jedenáct měsíců,“ řekla Brindzáková. O dalším využití budovy, ve které sídlila obchodní škola, se bude jednat až po dokončení celého projektu optimalizace.

O budovu obchodní školy projevilo už před časem zájem město. „K čemu bychom prostory využili, teď nedokážu přesně říct. Můžu však potvrdit, že jednáme s krajem o tom, aby bývalou obchodní akademii dostalo do vlastnictví město,“ prohlásil bučovický starosta Jiří Horák. Ten už v minulosti uvedl, že město si dokáže na tomto místě představit byty a obchody.

Sloučení škol
∙ po sloučení gymnázia a obchodní akademie musí v Bučovicích postavit jídelnu
∙ bude stát přes třicet milionů korun
∙ budova obchodní akademie zůstane prázdná
∙ na Blanensku sloučení středních škol neplánují

Podobnou situaci se sloučením středních škol řešili nedávno také na Blanensku. Jak Deník Rovnost informoval, sloučit se tam měly střední školy. Aby měly jednoho ředitele.

Sloučit se měla Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola Blansko s tamním gymnáziem.

Nakonec k tomu nedošlo a další sloučení není v plánu. „Optimalizace středních škol na Blanensku by v současné době byla jen kosmetická úprava. Úspora by vznikla pouze tím, že plat dostane jen jeden ředitel. Vzhledem ke kapacitám škol a přicházejícím silnějším ročníkům nelze opustit žádnou z provozovaných budov bez investiční podpory při postavení nových výukových prostor,“ vysvětlila Brindzáková.