Zdržení ve zmíněném úseku přiznali silničáři už před dvěma měsíci. V současnosti věří, že práce skončí podle plánu. „Po našich upozorněních firmy najaly více zaměstnanců a používají více strojů. Práce mají dělníci dokončit v roce 2020,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: ŘSDOpravy na dálnici každodenně ovlivňují nejen osobní dopravu, ale i hromadnou. „Kvůli dlouhotrvajícím pracím počítáme se zdržením a upravujeme podle toho jízdní řády. Pokud se opravy prodlouží, budeme připraveni,“ ujistila mluvčí Flixbusu Martina Čmielová.

Brněnská společnost Regiojet řeší zpoždění autobusů způsobené opravami kompenzací, která může být v případě delšího zdržení i v plné výši jízdenky. Podle jejích zástupců už mnoho cestujících volí na trase z Brna do Prahy vlak. „Letos máme zhruba stoprocentní nárůst lidí, kteří jedou po dráze,“ řekl mluvčí Regiojetu Aleš Ondrůj.Pro zvětšení klikněte.Zdroj: ŘSD

Železnicím dává přednost i student Michael Bouška. „Dálnici D1 se většinou snažím pro jistotu vyhnout, nedá se na ni spolehnout,“ uvedl.

MARTINA HYKŠOVÁ