Místo toho zavede takzvanou krajskou zaměstnaneckou jízdenku. „Bude platit v osobních a spěšných vlacích minimálně na území Jihomoravského kraje,“ informovala krajská mluvčí Monika Brindzáková.

Ilustrační snímek. Dopravní kolona.
Kolony v Brně? Jako v Praze. Cesta ucpanými silnicemi zabere o čtvrtinu víc času

Zaměstnance na železnici, kteří pracují na jihu Moravy, vyjde jízdenka na 480 korun za rok, rodinné příslušníky na 990 za rok. „Cena je nižší než za celostátní režijní jízdenku Českých drah,“ zmínila mluvčí.

V brněnském detenčním zařízení je v současnosti pětatřicet chovanců a devět chovankyň. V průměru jim je pětatřicet let. Nejčastěji trpí poruchou osobnosti v kombinaci se sexuální deviací.
Detence duševně nemocných v Brně se rozšíří. Typický chovanec? Sexuální deviant

Představitelé kraje nabídli Českým drahám a RegioJetu možnost rozšíření těchto jízdenek i pro rychlíky a další vlaky jezdící po kraji. České dráhy tuto možnost odmítly. „Pro cestování ostatními vlaky drah si naši zaměstnanci pořídí režijní jízdenku jako dosud,“ zmínil mluvčí Radek Joklík.

Jihomoravští hasiči se zdokonalovali při výcviku v důlním díle ve Zlatých Horách.
Hasiči z Brna cvičili ve Zlatých Horách. Pro případ problému v jeskyních

Smůlu mají zaměstnanci Správy železniční dopravní cesty. Kraj s firmou nemá smlouvu. „Proto nelze předpokládat, že pro ni vydá speciální jízdní doklady,“ doplnila Brindzáková.

Představitelé města zveřejnili projektanty multifunkční haly. Tiskové konference se zúčastnil i hokejista Komety Brno Martin Erat. V pozadí za ním místo, kde bude nová hala stát.
Vybrali, kdo navrhne novou halu pro Kometu. Nabídne tři tisíce parkovacích míst