Devět z deseti respondentů průzkumu pracovalo už při studiu, nebo si našlo práci do čtvrt roku po promoci. „Podle mě je to zejména jejich kvalitou a také nedostatkem techniků na současném trhu práce. Připravujeme své studenty především s ohledem na potřeby jejich budoucích zaměstnavatelů,“ řekl rektor školy Petr Štěpánek.

Z absolventů Fakulty informačních technologií si šestadevadesát procent najde podle průzkumu práci do tří měsíců od ukončení školy. „Patří dlouhodobě mezi nejžádanější z naší školy,“ prozradil její děkan Pavel Zemčík. Stejně úspěšní jsou podle statistik školy také absolventi Fakulty strojního inženýrství.

Průměrný nástupní plat absolventa informatiky je 36 907 korun. „Už po roce se dostane průměrně na 46 683 korun,“ doplnil Zemčík.

Nově se mezi nejžádanější dostali také absolventi Fakulty chemické. „Čtyřiasedmdesát procent studentů má domluvenou práci už před ukončením studia. Dalších devatenáct procent si ji najde hned po dokončení studia,“ popsal děkan fakulty Martin Weiter.

Podobné statistiky o svých absolventech udávají i jiné vysoké školy, například brněnská Masarykova univerzita. „Absolventi Fakulty informatiky jsou na tom dobře, mají kvalitní uplatnění a vysoké nástupní mzdy. Průměrně téměř osmačtyřicet tisíc korun. Oproti loňskému roku vzrostl také počet uchazečů o studium, a to o třicet procent,“ sdělil děkan fakulty Jiří Zlatuška.

JAN VOSTAL