Podle zákona musí mít řidiči přezuto na zimní pneumatiky od prvního listopadu do konce března. Platí to v případě, kdy se zároveň na silnicích nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza. „Počasí se může změnit ze dne na den, takže když plánuji někam delší cestu, raději kola rovnou vyměním. Mohlo by se stát, že pojedu na dovolenou po suché silnici a za pár dnů nasněží,“ svěřil se řidič Ondřej Skřička.

Ztracené ručičkové kovové hodinky se zlatou lunetou a zdobením na pásku od renomované švýcarské značky Mont Blanc, model 107321, výrobní číslo BB323 906.
Ztráta za čtvrt milionu. Při prohýřené noci přišel o luxusní švýcarské hodinky

Do pneuservisů už začínají najíždět první zákazníci požadující zimní obutí kol. „Zatím nemáme žádné návaly, ale doporučujeme lidem přezout včas. Pokud budou čekat, až se zhorší počasí, je dost pravděpodobné, že už neseženou volné místo, nebo si dlouho počkají,“ oznámil majitel brněnského pneuservisu Vladislav Řezník.
Za přezutí kol lidé v Brně zaplatí v průměru od pěti set do tisíce korun.

Pokud řidič pojede na letních pneumatikách například po namrzlé silnici, mohou mu policisté udělit pokutu ve výši až dvou tisíc korun. Stejně tak mohou viníkovi zakázat pokračování v jízdě.

KAMILA LORENZOVÁ

Shahram Abdullah Zadeh
Obžalovaný Zadeh je stále ve vazbě. Chceme kauci zpět, stěžují si jeho blízcí