Přítomnosti prezidenta Petra Pavla v Hruškách si lidé považují. „Pavel je prvním prezidentem od roku 1936, který Hrušky navštívil. Tehdy obcí projížděl Edvard Beneš," řekl na místě místostarosta obce Marek Babisz.

V Hruškách se prezident potká se členy takzvaného Dobro týmu, kteří po přírodní katastrofě, která způsobila až patnáctimiliardovou škodu, intenzivně pomáhali místním lidem.

Prezidentská návštěva pokračovala debatou s Hrušeckými ve školní tělocvičně. Padaly dotazy na obnovení základní vojenské služby, lidé především chválili hasiče za úžasnou pomoc hned po tornádu, za jejich skvělé vybavení. Ptali se také na to, co se řešilo minulý týden v New Yorku.

V tom smyslu mluvil Pavel o důležitosti dodržování pravidel a jako zásadní vyzdvihl respekt mezi jednotlivými zeměmi. Dalšími tématy bylo globální oteplování nebo změna klimatu.

Po obědě se kolona vozidel přesune k archeologickému nalezišti Hradisko u Mušova, odkud zamíří do Dolních Dunajovic na jednání s jihomoravskými vinaři. Řešit budou mimo jiné i daň na tichá vína.

Návštěva Petra Pavla na jihu Moravy začala v úterý v Brně.  Deník o ní podrobně informoval.