Sobotní mši odsloužil brněnský biskup Pavel Konzbul. „Modleme se společně za všechny oběti střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Je to velké neštěstí, která zasáhlo mnoho rodin, navíc v tomto předvánočním období. Kněze a věřící naší brněnské diecéze jsem požádal, aby ve svých modlitbách pamatovali nejen na oběti, ale i na jejich příbuzné a blízké,“ podotkl biskup brněnské diecéze Konzbul.

Rektor Masarykovy univerzity, která mši spolupořádala, se tragickými událostmi cítil absolutně otřesen. „Mé myšlenky jsou stále se všemi, kterých se tragická střelba dotkla. Vím, že tento šílený a naprosto neospravedlnitelný čin zasáhl silně emočně také mnoho mých přátel, kolegů i spoustu našich studujících, kteří spontánně vytvořili u naší filozofické fakulty pietní místo za všechny oběti pražské katastrofy,“ sdělil rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.

Kromě rektora Bareše přišli do brněnské katedrály svatého Petra a Pavla vzdát hold obětem také premiér Petr Fiala, ministr školství Mikuláš Bek, ministr životního prostředí a někdejší brněnský primátorčin náměstek Petr Hladík nebo jihomoravský hejtman Jan Grolich. Mimo ně však mši přihlížela zaplněná katedrála.

PODÍVEJTE SE: Policie představila zákrok proti střelci v budově filozofické fakulty v Praze

Zdroj: Milan Holakovský