Problém jsou hlavně nákladní auta. „Když větrám, tak raději do dvora, protože je tady hrozný rachot. Jezdí tudy strašně moc náklaďáků a autobusů,“ dodala Krčková.

Redaktor Deníku Rovnost ve Špitálské ulici v úterý kolem poledne napočítal za necelou půlhodinu přibližně sto osobních aut, deset autobusů a dvacet kamionů. V ulici je obzvlášť silný provoz také díky tomu, že objížďka vede k jedinému supermarketu ve městě, kam jezdí nakupovat nejvíc lidí.

Podle mluvčí města Veroniky Slámové se lidé obrací i na radnici. „Obyvatelé na informace o objížďce reagovali emotivně. Zatím stížnosti neevidujeme, spíš jde o podněty,“ přiblížila.

Objížďka vadí také řidičům, kteří míří z Bučovic a širšího okolí na Brno. „Jezdím tam několikrát týdně za prací, z oprav nejsem nadšený. Když jedu třeba ve čtyři odpoledne, čekají mě prostoje. Ve Slavkově je velký provoz, protože tam musí sjet všichni,“ okomentoval třeba David Novotný z Bučovic.

Podle jeho slov se už několikrát stalo, že u sjezdu čekal až deset minut v koloně. „Stačí, aby sjelo pár kamionů nebo autobusů a už je problém. Do práce mám teď cestu delší někdy i o dvacet minut, záleží na provozu,“ doplnil muž.

Opravy těžce nese i jednatel firmy provozující čerpací stanice podél obchvatu Roman Benda. „Nemám z toho vůbec radost. Navíc mě nikdo neupozornil předem. Jednu stanici jsme zavřeli a zaměstnance přesunuli na druhou. Až se bude opravovat druhá strana, taky to tak uděláme,“ shrnul Benda.

Opravy jeden a půl kilometru dlouhého úseku obchvatu od sjezdu do města až po křižovatku u supermarketu skončí v polovině května. Až do poloviny července pak budou silničáři opravovat protisměrný pruh na Bučovice, objížďka zas povede přes Slavkov.

DALŠÍ OMEZENÍ

Ještě v dubnu přitom dělníci rozkopou Holubický kopec. „Zavřený bude vždy jeden jízdní druh a dva budou průjezdné, kvůli co nejmenšímu dopravnímu omezení. Oprava začne v dubnu a skončí v květnu,“ informovala mluvčí ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová.

Radnice tam očekává dlouhé kolony hlavně v pondělí a pátek, kdy je doprava i za normálních okolností ochromená až po Bučovice.