O korunku Dívky České republiky v brněnském Bobycentru zápolilo osm dívek do dvaceti let, o trůn princezny České republiky zase šest sedmiletých až devítiletých děvčat. „Tématem letošního ročníku jsou čtyři živly. Země, vzduch, oheň a voda,“ uvedl moderátor večera Ondřej Urban.

Kategorii volných disciplín zahájilo společné vystoupení starších dívek na trampolínách. Dívky v obou kategoriích poté předvedly své sportovní dovednosti. Soutěž se totiž spojením sportu a krásy snaží propagovat aktivní životní styl. V Bobycentru dominovala sportovní gymnastika, aerobik, ale i Disco Dance.

Hráz Brněnské přehrady. Ilustrační foto.
Jednosměrka v Hrázní? Necpěte k nám další auta, brání se Kníničky a Rozdrojovice

První korunku nakonec nasadila dívka s číslem sedm - šestnáctiletá Sabrina Múčková z Veselí nad Moravou. Stříbro získalo Brno díky devatenáctileté Sáře Lahodové, třetí byla osmnáctiletá Natálie Kočendová z Karviné.

V kategorii Princezna České republiky si srdce porotců získala osmiletá Adéla Czyžová a po ní devítiletá Sofie Třetinová a osmiletá Valentýna Pechačová. „Moc děkuji jak princeznám, tak dívkám, které se letošního ročníků účastní. Letos jsem díky nim zažila pocitově nejlepší půlrok v životě. Porotcování pro mě byla Sofiina volba, takže se přiznávám, že jsem dávala všem děvčatům stejně bodů,“ okomentovala na místě ředitelka soutěže Aneta Kuklínková.

Hasiči nafotili kalendář. Vítěžek pomůže těžce raněným dětem.
Hasiči se fotí pro dobrou věc. Tvoří kalendář na pomoc těžce raněným dětem