Ve směru Brno – Mikulov povede trasa přes Novou Ves, Drnholec, Novosedly, Dobré Pole a Březí. V opačném směru řidiči zamíří na Dolní Dunajovice, Brod nad Dyjí, Pasohlávky a Novou Ves.

Ve většině obcí se na uzavírku připravují. „Požádala jsem dopravní inspektorát, aby v Dobrém Poli snížili rychlost na třicet kilometrů v hodině,“ oznámila tamní starostka Jana Dmitrievová.

Policisté upozorňují obyvatele Drnholce na změnu přednosti v jízdě na křižovatce u hřbitova.Pavel Čížek z Besipu objížďku jako velký problém nevnímá. „Oprav už bylo tolik, že si lidé na tyto trasy navykli,“ zmínil dopravní odborník.

O opravě mostu u Pasohlávek
Uzavření mostu přes vodní nádrž Nové Mlýny na silnici I/52 v obou směrech
Termín uzavírky: od půlnoci 25. do půlnoci 29. 11.
Objízdná trasa z Brna do Mikulova: Nová Ves, Drnholec, Novosedly, Dobrá Pole a Březí
Objízdná trasa z Mikulova do Brna: Dolní Dunajovice, Brod nad Dyjí, Pasohlávky a Nová Ves
Instalace provizorního mostu

Řidič Roman Mikulášek potvrdil, že se už nyní kvůli dopravě snaží silnici I/52 vyhýbat. „Doufám, že zprovozněním obou směrů dopravy se situace trochu uvolní,“ řekl Mikulášek.

Uzavírku způsobí stavba provizorního mostu, takzvaného Mamuta. „Bude nad stávajícím mostem,“ informovala mluvčí ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. Provoz na něm nebude nijak omezený. Rychlostní limit bude třicet kilometrů v hodině.

Objízdné trasy kvůli uzavírce mostu přes Nové Mlýny na silnici I/52 vedoucí na Vídeň. Zdroj: Policie ČRZdroj: Deník / Redakce

Otevření se dočká i most u Černé Hory na Blanensku. Podle Davida Fialy z ředitelství silnic a dálnic bude průjezdný sedmého prosince, a to bez dopravních omezení. „Stále ale bude potřeba dokončit úpravu povrchu. Musí to však kvůli počasí počkat až na začátek příštího stavebního období,“ vysvětluje Fiala.Přes Černou Horu nyní vede objízdná trasa. Lidé se tak na otevření mostu těší. „Je to tu velmi nebezpečné, řidiči nedodržují třicítku a máme málo přechodů,“ upozornil místní Michal Tůma.

RADKA KONEČNÁ
JAKUB SEKANINA