Stánky se svařákem a punčem již tradičně obsadí Zelný trh a náměstí Svobody. Moravskému náměstí se tentokrát vyhnou. „Připravujeme však menší adventní tržiště u sochy Jošta, kde budou hlavně neziskové organizace,“ doplnil Mencl.

I letos vánoční atmosféru trhů ovlivní covid. V lepším případě pouze sníženým počtem stánků s dvoumetrovými rozestupy. Na každém bude rovněž k dispozici desinfekce. „Loňské Vánoce byly smutné. Ukápla mi slza a za Opilého Františka (alkoholický nápoj – pozn. red.) jsem držela minutu střízlivosti. Trhy k Vánocům zkrátka patří. Snad nám je zase neukradne epidemie,“ doufá například Nikola Šefčíková z Brna.

Ilustrační foto.
Únik plynu v Židenicích: hasiči evakuovali stovku lidí a zastavili provoz vlaků

Nastínila tak nejhorší scénář. Že Brno bude letos opět bez vánočních trhů. „I tato možnost může nastat. Stejně jako loni budeme sledovat nařízení vlády a podle nich případně provoz upravovat. Věříme však, že je nebudeme muset úplně zrušit,“ dodal starosta Mencl.

Všichni, včetně restauratérů, však advent vyhlížejí spíše s nadějí. „Věříme, že letos program bude. Po roční pauze se na to moc těšíme a připravujeme novinky,“ uvedl za Lidi z Baru Michael Lapčík.