Ředitelství silnic a dálnic v tomto úseku připravuje výstavbu kruhového objezdu. „Nyní se zpracovává projektová dokumentace pro společné povolení. Stavět by se mělo začít příští rok na podzim. Okružní křižovatka představuje jednoznačně preferované dopravně bezpečnostní řešení v daném místě,“ řekla Deníku mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Dodala, že okružní křižovatka je navržená jako třípaprsková. S napojením stávající silnice I/43 a silnice II/150. „Poloha okružní křižovatky je mimo stopu stávající silnici I/43 a umožní tak výstavbu bez zásadního omezení provozu na zmíněném tahu Brno – Svitavy,“ upřesnila Ledvinová.

Jedno z problémových míst na silnici I/43 - křižovatka u kuřimské části Podlesí.
Krátkodobý lék na přetíženou I/43 u Kuřimi: mimoúrovňové křižovatky za miliardu

Řada řidičů změnu v tomto úseku vítá. Jiní jsou k navrženým úpravám skeptičtí. „Já bych zase tak nejásal. Podle mě to bude ve špičce zasekané úplně stejně jako v Černé Hoře. Nedej bože jako na Lipůvce. A pak bude problém se tam od Boskovic vůbec dostat,“ okomentoval přípravu nové okružní křižovatky na sociální síti jeden z řidičů Štěpán Kopecký.

Křižovatku v Sebranicích už silničáři před několika lety upravovali. Cílem bylo zpomalit provoz a zdůraznit vedení dopravních pruhů. Do vozovky dělníci tehdy upevnili reflexní plastové sloupky, takzvané balisety a upravili vodorovné značení. Přibyla i značka s omezením rychlosti na sedmdesát kilometrů v hodině. Vše stálo asi pět milionů. Auta však na zmíněném místě bourají dál.

Starý popraskaný beton a asfaltové pásy pryč. Místo nich textilie, fólie a substrát. Nahoru pásy trávníku z Holandska. Jedna z budov Střední průmyslové školy Jedovnice na Blanensku má od středy zelenou střechu. O výměře více než šest set metrů čtverečních
Unikát v Jedovnicích: škola má trávník z Holandska. Na střeše. Podívejte se

Policejní mluvčí Bohumil Malášek uvedl, že k dopravním nehodám v tomto místě dochází nejčastěji, když auta ve směru od Boskovic odbočují na hlavní silnici doleva ve směru na Brno. Zlepšení dopravní situace nebude podle něj jednoduché. „Před lety se na podobném místě v Lipůvce jevil kruhový objezd jako dobré řešení. Což se nakonec ale v praxi vůbec nepotvrdilo. Nebyl dostatečně velký a dopravu naopak zablokoval. Silničáři ho po čase odstranili,“ poznamenal nedávno policista.

Na přetížené silnici I/43 se řidiči dočkají dalších uprav. V okolí Kuřimi na Brněnsku vybudují dělníci tři mimoúrovňové křižovatky, které nahradí současná křížení. Mají zajistit co největší bezpečnost a plynulost provozu a minimalizovat dopravní komplikace. Zlepší napojení řidičů vyjíždějících z kuřimské Blanenské ulice nebo místní části Podlesí. Třetí nová křižovatka bude pod obcí Lipůvka na Blanensku.