Zasněžovat začali v Němčičkách v noci z úterka na středu. „Nad ránem klesla teplota až k minus 4,8 stupňům Celsia. Pokud bude mrznout i v pátek v noci, pak budeme ještě zasněžovat. No a v sobotu ráno už jedeme naostro, kurzy jsou plné,“ sdělil Deníku správce areálu Jaroslav Stávek.

Lyžaři z řad veřejnosti si na svoji první jízdu musejí zatím počkat. „Počítáme s tím, že bychom mohli veřejnost pustit o víkendu devátého a desátého prosince. Uvidíme podle počasí a množství nafoukaného sněhu. Chceme mít pořádnou vrstvu, na hmotě totiž moc lyžařů jezdit nechce,“ přiblížil Stávek.

Připravený je i servis včetně půjčovny lyžařského vybavení. „Hmotu máme taky krásně nataženou, vyměňovali jsme hodně kartáčů. Loňská zima nebyla totiž vůbec dobrá, s rolbou jsme vyjeli jen dvakrát, sněhu bylo málo. Takovou zimu nepamatujeme snad od roku 1986,“ vzpomněl správce areálu v naději, že letošní zima snad bude k lyžařům vstřícnější.

Břeclavský zámek roky chátrá.
CHKO Soutok se základnou v Břeclavi? Město navrhuje využití osiřelého zámku

Cenu v Němčičkách nezvedali. Zůstává stejná jako loni. Permanentka se kupuje vždy na počet jízd. Čím více jízd si lyžaři koupí, tím je jedna jízda levnější. „Můžou se tak svézt za sedm, osm, devět i deset korun,“ konkretizoval Stávek.

Letos bude v Němčičkách především děti učit lyžovat na čtyřicet instruktorů. Kurzy jsou již z pětadevadesáti procent obsazené.

Zdroj: se svolením Tomáše Stávka

„Přihlášených máme na tři sta dětí. Už se nám hlásí i školy. Ty budou jezdit od ledna zhruba do poloviny března. A to jak dopoledne, tak i odpoledne,“ prozradil správce lyžařského areálu s tím, že ročně se v Němčičkách naučí lyžovat na patnáct stovek dětí.