Například v letním kině na Špilberku v Brně začali promítat už v květnu. Tento týden přibyly úterní projekce na slepo. Film, na která jsou, lidé neznají a z projekce mohou odejít do dvaceti minut, vstupné dostanou zpátky. „Kromě toho hrajeme ve středy, pátky a soboty. Příštího týden pak Anna K odstartuje pravidelné čtvrteční koncerty,“ zmínil provozní letního kina na Špilberku Ondřej Vojáček.

Od pondělí 8. června také obnoví bezplatné vstupenky pro děti do dvanácti let. Kvůli snížení počtu návštěvníků platily v době omezení poloviční cenu.

Vodojemy pod Žlutým kopcem v Brně.
Unikát pod zemí láká filmaře. Prohlédněte si rozsáhlé vodojemy pod Žlutým kopcem

Na své hosty se už připravují v největším letním kině na Blanensku, v Boskovicích. V sezoně do něj zajdou tisíce diváků. „Promítat začneme kolem osmnáctého června. Program ještě kvůli situaci s koronavirem nemáme, a ani nevíme, které filmy budou mít premiéry a které ne. Věřím však, že si lidé cestu do letního kina opět najdou,“ uvedl vedoucí kina Tomáš Marvan.

Kino je podle vedoucího připravené na splnění hygienických opatření. „Protože máme kapacitu dva tisíce míst, nebude problém usadit diváky od sebe s potřebnými rozestupy,“ dodal Marvan.

Autokino na brněnském výstavišti má zatím budoucnost nejistou. "Jestli budeme promítat další týden, rozhodujeme podle zájmu diváků v minulém týdnu. Počítáme, kolik se prodá vstupenek a jak rychle se kino zaplňuje. Nemáme pevné datum konce. Budeme hrát, dokud bude zájem. Zatím to vypadá, že budoucnost máme minimálně do půlky června," poznamenal organizátor Jakub Klečka z firmy Kletch.

Ilustrační foto.
31 nových nakažených: koronavirus útočil v Brně na rodinné oslavě a v nemocnici

Užít si film pod širým nebem mohou o prázdninách také návštěvníci vranovské pláže na Znojemsku. „Promítat budeme v areálu kempu u restaurace U Karličky. První promítání bude buď 28. června v neděli nebo ve středu 1. července. Přesný termín bude časem na našich webových stránkách,“ naznačil šéf společnosti Camping Vranovská pláž Pavel Svoboda.

Ani letos nepřijdou o oblíbené promítání filmů v letním kině pod Vlkovou věží ve Znojmě. „Nyní pracujeme na výběru filmů. Letošní novinkou je volný vstup pro lidi, kteří přijdou s poukazem za konzumaci v partnerských restauracích či z hotelů a penzionů, kteří se s námi zapojili do projektu Znojmo Zadax. Letní kino u nás začíná 28. července,“ informoval ředitel Znojemské Besedy František Koudela s tím, že hygienické požadavky je letní kino připraveno splnit.

Rozhovor s politologem Michalem Pinkem.
Vokřál mohl být ministr, Babiš ho měl udržet, říká brněnský politolog Pink

Promítat bude i letos Letní kino Miroslav, sezónu odstartují animovaným filmem Willy a kouzelná planeta. „U nás nebývá velká návštěvnost. Lavičky nejsou napevno a můžeme je tedy rozmístit tak, abychom splnili aktuální hygienické požadavky. První promítání plánujeme 19. června. Je to oproti loňsku s měsíčním zpožděním. Zpravidla promítáme v pátek a v sobotu,“ řekl šéf miroslavského Kina Michal Klejdus.

Na deky nebo plážová lehátka na zahradě Vily Löw-Beer v Brně se první diváci posadí na konci června. Projekce na letní scéně kina Art budou každý pátek. „Program nabídne klasiky i současné hity. Diváci je zhlédnou v nezaměnitelné atmosféře letního kina," řekl vedoucí a dramaturg kina Art Milan Šimánek.

Návštěvníci se mohou těšit na filmy Vlastníci, S chutí Toskánska nebo Tenkrát v Hollywoodu, oscarový snímek Parazit i nejvíce navštěvovaný český dokument V síti. Svou sezónu zahájí kino poslední červnový pátek.

Brno 5.6.2020 - propojení vily Löw-Beer a vily Tugendhat
Plot zdolán. Zahrady brněnských vil Tugendhat a Löw-Beer propojil nový turniket

Tentýž den promítnou první letošní film na nádvoří radnice Brna-středu. "Sezónu odstartujeme českým filmem Jízda, kterému bude předcházet vystoupení kapely Panracek. Zahajovací večer je pro diváky zdarma," uvedla za letní kino Brno-střed Monika Šimková.

V letošním roce se nově diváci mohou těšit na rokenrolové taneční večery. "Od sedmi hodin si lidé zatančí, od půl deváté pak bude následovat projekce filmu s hudební tematikou. Součástí programu kina budou i oblíbené Swingové tančírny s promítáním němých filmů," doplnila Šimková.